Tevékenységeink

A dorogi feladatellátási hely által nyújtott szolgáltatások:

Nevelési tanácsadás

A gyermek fejlődésével, nevelésével kapcsolatos gondokkal fordulhatnak a pszichológiai, gyógypedagógiai szakképzettséggel rendelkező munkatársakhoz.

Szakértői bizottsági tevékenység

A tanulási, magatartási, beilleszkedési nehézségek vizsgálatát, szakértői vélemények készítését végzik a pszichológus, gyógypedagógus kollégák. Felkérésre szakértőként iskolaérettségi vizsgálatot végeznek.

Logopédia

A logopédiai ellátás feladata a hangképzés, a beszéd, a beszélt és írott nyelvi képesség fejlődési és szerzett zavaraihoz, továbbá a specifikus tanulási zavarokhoz kapcsolódó prevenciós, állapotmegismerési és terápiás tevékenység.

A logopédiai ellátás keretében valamennyi, harmadik illetve ötödik életévét betöltött gyermekkel, jogszabályi előírás értelmében, beszéd-, és nyelvi fejlettség szűrést végzünk. A háromévesek szűrése a nyelvi fejlettségre, az ötéveskori szűrés a beszédartikulációra, illetve az írott nyelvi készültségre irányul.

A logopédiai vizsgálatot követően, - amennyiben a szűrés indokolja - logopédiai vélemény alapján történik a logopédiai ellátás megszervezése. Az ellátásban való részvétel és együttműködés a szülő és gyermek számára jogszabályi kötelezettség.

Az iskolás tanulók logopédiai ellátása, szülői jelentkezés alapján, önkéntes alapon működik.

Gyógytestnevelés

Azokat a tanulókat látjuk el, akik egészségi állapotukban bekövetkezett változás miatt nem képesek a testnevelés órák követelményeinek teljes mértékben eleget tenni, ezért speciális, egészségügyi célú foglalkozásban részesülnek. Az iskolaorvos, szakorvos vizsgálata és javaslata alapján vesznek részt a tanulók a szakképzett gyógytestnevelő tanár óráin.

Gyógypedagógiai tanácsadás, korai fejlesztés és gondozás

A gyógypedagógiai tanácsadás, korai fejlesztés és gondozás feladata a komplex koragyermekkori prevenció, tanácsadás és fejlesztés, a gyermek fejlődésének elősegítése, a család kompetenciáinak erősítése, a gyermek és a család társadalmi inklúziójának támogatása érdekében. A korai fejlesztés és gondozás tevékenységei a komplex gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai tanácsadás, a kognitív, a szociális, a kommunikációs és a nyelvi készségek fejlesztése, a mozgásfejlesztés és a pszichológiai segítségnyújtás. 0-6 éves korig vehető igénybe, ha a gyermek harmadik életévét betöltötte, akkor vehet részt korai fejlesztésben és gondozásban, ha a szakértői bizottság szakértő véleménye alapján nem kapcsolódhat be az óvodai nevelésbe.

Jelentkezés a korai fejlesztésre az esztergomi székhelyen keresztül történik (tel: 06 33 314-009)


Jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalók:

Tanulási, beilleszkedési, magatartási nehézség vizsgálatát "szakértői vélemény iránti kérelem" című formanyomtatványon (15/2013 Emmi rendelet 1. sz. melléklete) kérhetik tőlünk.

  • Amennyiben a szülő kezdeményezi a vizsgálatot, a gyermek intézménye akkor is köteles közreműködni a kérelem kitöltésében (15/2013 EMMI rendelet 13.§ (1) bekezdés alapján).
  • Ha pszichológiai vagy logopédiai segítséget kér a szülő/tanuló, akkor elegendő, ha ő jelentkezik be, akár telefonon, akár személyesen, vagy levélben. Ilyen esetekben nincs szükség szakértői vélemény iránti kérelem kitöltésére.
  • Szakértői vélemény iránti kérelmet abban az esetben kell küldeni, ha a tankerületi szakértői bizottsági tevékenység keretében tanulási, beilleszkedési, magatartási nehézséggel kapcsolatos vizsgálat alapján szakértői véleményt kérnek a tanulóról.
  • A szakértői vélemény iránti kérelmet kérjük, hiánytalanul töltsék ki. A kitöltésben közreműködő pedagógus valamint a szülők írják alá, és az igazgató is. A halmozottan hátrányos helyzetre vonatkozó nyilatkozatot csak abban az esetben írja alá a szülő, ha a gyermeke halmozottan hátrányos helyzetű. Ebben az esetben arról is nyilatkoznia kell, hogy kér-e esélyegyenlőségi szakértőt. A nemzetiségről szóló nyilatkozat kitöltése önkéntes.
  • A felülvizsgálatokra mindezek nem érvényesek. Az iskola, óvoda által beküldött -az adott tanévben felülvizsgálatra esedékes- tanulók névsora alapján azt mi hivatalból elvégezzük.
  • A megyei székhely szakértői bizottsághoz sajátos nevelési igény megállapítása céljából az intézmények közvetlenül nem küldhetnek gyermeket. Első ízben mindig szakszolgálatunk vizsgálja a gyermeket, és ha indokolt, mi küldjük a gyermeket a megyei székhely szakértői bizottsághoz.

  • A korai fejlesztésre jelentkezés az esztergomi székhelyen keresztül történik (tel: 06 33 314-009)
© 2018 KEMPSZ Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el